Поштовани и драги студенти,
Настављају се невероватни животни изазови, а то значи и ваше студирање путем е-леарн портала. На овај начин ћемо радити до краја маја.
Могућности на е-леарн порталу су унапређене, о чему ће вас обавестити предметни наставници и сарадници.
Изузетно ми је драго што сам из недеље у недељу информисана о вашем активном учешћу у студирању. Мислим да радите најбољу могућу ствар за себе у овим околностима.
Сви се надамо да ћемо око 15. маја добити инструкције о ублажавању мера које се односе на рад факултета. Дакле, ако се ситуација стабилизује и ублаже мере, половином маја бисмо могли увести консултације и то на начин да имамо два термина у току недеље и да се прима ограничен број студената у учионицама, а не у кабинетима. На тај начин бисте могли, кроз дискусију са наставницима и сарадницима, заокружити садржаје који су обрађивани путем е-леарн портала. Тај перод би био адекватан и за одбране семинарских радова. Но, ово остаје отворено, док се не види развој ситуације. О овом аспекту ћете бити благовремено обавештени.
Што се тиче колоквијума, нећете бити ускраћени и они ће се организовати у складу са могућностима, о чему ћемо, надам се, више знати након 15. маја.
У првом периоду нормализације рада Факултета организоваћемо Априлски испитни рок. Вероватно ће то бити почетком јуна. Након тога би почео Јунско-јулски испитни рок. Ови термини су условно планирани, јер њихова реализација, такође, зависи од развоја ситуације и одлука Министарства о раду факултета. Већина вас је већ спремала испите за Априлски испитни рок, те ће за понављање и утврђивање градива бити довољно времена.
Након првомајских празника, дежурства Студентске службе, скриптарнице и библиотеке у Новом Саду ће бити сваког радног дана од 11 до 13 часова.У наставном центру у Нишу дежурства остају уторком и четвртком од 11 до 13 часова.
Надам се да сте сви здрави, као и ваше породице.
Срећне првомајске празнике и да се ускоро видимо са новим, великим животним искуством!
У Новом Саду, 28. 4. 2020.
У име управе факултета
Проф. др Мирјана Францешко, декан